Niesforne kosmyki uparcie wymykające się zarówno grzebieniom, jak i szczotkom to problem towarzyszący współcześnie tak kobietom, jak i mężczyznom. Ich ujarzmienie nie jest jednak wcale niemożliwe. W drogeriach pojawia się coraz więcej oryginalnych kosmetyków do stylizacji włosów. Jednym z nich jest brylantyna i to właśnie nią warto się zainteresować chcąc stworzyć naprawdę udaną fryzurę.

Brylantyna – podstawowe informacje

brylantyna do włosów

Ten specjalny kosmetyk przeznaczony jest przede wszystkim do nabłyszczania włosów. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że potrafi także lekko je natłuszczać, co sprawia, że stają się one gładsze niż wcześniej. Jeśli więc nasze włosy wymagają ujarzmienia, brylantyna do włosów powinna być pierwszym wyborem. Jej atutem jest także to, że umożliwia oddzielanie od siebie kolejnych kosmyków. Pozwala to na tworzenie nie tylko prostych fryzur, ale i bardziej skomplikowanego uczesania na szczególne okazje.

Komu przyda się brylantyna?

W przeszłości po brylantynę sięgali przede wszystkim panowie, dziś jednak mówi się o niej jako o kosmetyku, który powinien spodobać się także paniom. Co więcej, można po nią sięgać nawet wtedy, gdy posiada się włosy problematyczne. To idealne rozwiązanie dla osób o włosach przesuszonych, rozjaśnianych i farbowanych, a także dla tych kupujących, którzy właśnie poddali się trwałej ondulacji. Jeśli więc mielibyśmy wskazać osoby, które powinny podchodzić do brylantyny z ostrożnością, byłyby to osoby o włosach przetłuszczających się. W ich przypadku kosmetyk ten może przynieść więcej strat niż korzyści.

Jak stosować brylantynę

Gdy chcemy przekonać się o mocy brylantyny, nie ma większego znaczenia to, czy nasze włosy są suche, czy też wilgotne. Warto jednak pamiętać o tym, że kosmetyk ten nie powinien być nakładany bezpośrednio na włosy. Zamiast tego najlepiej nałożyć go najpierw na dłonie, a następnie rozetrzeć, co sprawi, że będzie można rozprowadzać ją równomiernie. Brylantyna do włosów powinna być też stosowana z umiarem. W nadmiarze doprowadzi przede wszystkim do przetłuszczenia włosów, co wcale nie poprawi ich wyglądu. Należy też uważać, aby nie wmasować jej w skórę głowy, nie jest to bowiem kosmetyk do tego przeznaczony.

Jak znaleźć idealne rozwiązanie?

Dziś na rynku można już spotkać przynajmniej kilka firm zajmujących się dostarczaniem brylantyny. Poszukując rozwiązania idealnego dla siebie warto przy tym uważanie analizować skład kolejnych produktów.  Warto poszukać tutaj https://www.clineo.pl/wlosy/stylizacja/brylantyny/ Dobrze, jeśli brylantyna posiada filtr UV, Zapewnia to włosom dodatkową ochronę przed szkodliwymi dla nich w nadmiarze promieniami słonecznymi.