Dowiedz się, dlaczego będziesz potrzebowała wełnianej bielizny tej zimy!

Wełna merynosów jest naturalnym włóknem. Wiele produktów z wełny jest drażliwych i szorstkich na skórę, jednak nie w odniesieniu do tej – ubrania wykonane z wełny merynosów są wysoce doceniane za jej ciepło i miękkie uczucie na skórze, a sklepy takie jak icebreaker postanowiły skorzystać z tego faktu w swojej ofercie.

Jaki rodzaj odzieży zawiera w sobie wełnę merynosów?

Wełna merynosów może być stosowana do różnego rodzaju odzieży, dzięki jej naturalnym właściwościom zapewniającym ciepłe, miękkie dopasowanie do skóry. Działa ten sam sposób jak mikro-runo, ponieważ włókno jest w stanie rozproszyć potrzebną ilość ciepła. Więc jakie rodzaje odzieży zawierają tę wełnę?

icebreaker Skarpetki

Dla większej wygody i ciepła skarpety często wykonuje się z wełny merynosów, aby uzyskać dodatkową izolację. Wełna ta ma również w sobie kompozycję przeciwbakteryjną, zapobiegając niepożądanym zapachom stóp - skarpetki z niej wykonane są idealne na krótkie wyprawy, ponieważ można je nosić więcej niż jeden raz.

Warstwy bazowe

Wełna merynosów ma w sobie naturalną odporność na promieniowanie UV, co jest idealne do zimnych, ale słonecznych ośrodków narciarskich. Jedną z głównych zalet jej jest fakt, że zachowuje ciepło i swoje właściwości termiczne, nawet gdy jest mokra. To bardzo się przyda, gdy śnieg wpadnie do twojej kurtki po upadku! Właściwości wchłaniające i przeciwbakteryjne wełny merynosów również przyczyniają się do utrzymania suchości skóry i oznaczają, że warstwa bielizny z niej wykonana może być noszona przez dłuższy czas. Elementy bielizny z niej wykonane, jakie znajdziesz w ofercie sklepu icebreaker one być łatwo wykorzystane na tygodniowe przerwy narciarskie. Zwykle wełna kojarzy się z szorstkim, drażliwym uczuciem na skórze. Jednak wełna merynosów jest bardzo dobrą wełną, która powoduje delikatny dotyk na skórze. Jej właściwości antybakteryjne pozwalają ubraniu pozostawać bez zapachu przez dłuższy okres czasu. Wełna merynosów znajduje się w różnych akcesoriach i odzieży zimowej, ze względu na jej wyjątkową zdolność izolacji. Bielizna, skarpety, kapelusze i kombinezony są tylko kilkoma przykładami produktów, które często zawierają wełnę z tych owiec, aby zapewnić ciepło i izolację

Bielizna termiczna

Wełna merynosów jest wysoce oddychająca, a jej właściwości antybakteryjne pomagają utrzymać wilgoć z dala. Termiczna bielizna icebreaker pomaga utrzymać ciepło w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dzięki niej można utrzymać ciepło w temperaturze od -15 do -20 stopni, ale i w niższej.