Dzisiejszy rynek artykułów dziecięcych ugina się pod naporem różnorodnych przedmiotów. Niejednokrotnie decyzja o ich kupnie stanowi dla rodziców nie lada bolączkę. W końcu, jak spośród tak szerokiego asortymentu wybrać jedną rzecz, która będzie nie tylko ładna, ale również zajmująca dla malucha? Z pomocą przychodzą drewniane zabawki Janod, nieporównywalnie lepsze niż wszechobecne zabawki z plastiku. Dlaczego? Powodów jest wiele...

Nieocenione dla wzrostu kreatywności i wyobraźni

To, co przede wszystkim zasługuje na podkreślenie to fakt, że zabawki z drewna są prostsze w obsłudze niż ich plastikowe odpowiedniki. Czy to znaczy, że gorsze? Absolutnie! W tym wypadku „prostsze” znaczy lepsze, w szczególności dla stymulacji wyobraźni i kreatywności. Modele z tworzywa są „oczywiste w swym zastosowaniu”. Drewniane zabawki Janod oferują malcom możliwość na poszukiwanie nowych sposobów zabawy. Kwadratowy klocek może być bowiem zarówno elementem wieży, krzesełkiem w domku czy samochodem. Brak przycisków, melodyjek czy różnego rodzaju światełek rozwija wyobraźnię, dzięki czemu mały użytkownik może ją zastosować wedle własnego uznania, a nie zgodnie z tym, co przewidział producent. I w tym właśnie tkwi największa wartość drewnianych zabawek.

Drewniane zabawki Janod – inwestycją w rozwój

Ta umiejętność jest szalenie ważna dla prawidłowego rozwoju małego dziecka. Udowadnia mu, że nawet niewielki, pozornie wyglądający kawałek drewna może mieć szerokie zastosowanie. Maluchy chętnie wykorzystują je do zabawy, długie godziny spędzając na doszukiwaniu się nowego wykorzystania, podczas gdy multikolorowa zabawka z plastiku, wygrywająca tysiąc melodyjek i mieniąca się tęczą kolorów, już następnego dnia ląduje w kącie. Razem z resztą tego typu przedmiotów. Nie od dziś wiadomo, że proste rozwiązania są najlepsze. Dzięki drewnianym zabawkom Janod, możemy o tym fakcie przekonać się na własnej skórze.

W trosce o bezpieczeństwo malucha...

Pośród wielu zalet, jakimi niezaprzeczalnie charakteryzują się drewniane zabawki, wspomnieć należy o jeszcze jednej, jakże ważnej, którą jest oczywiście bezpieczeństwo stosowania. Pozbawione ostrych krawędzi (kanty skrupulatnie oszlifowane), niemożliwe do połamania (w przeciwieństwie do plastikowych odpowiedników). Wszystko to sprawia, że ryzyko jakiegokolwiek połknięcia czy zadławienia jest po prostu niemożliwe. To jednak nie wszystko. W przypadku zabawek Janod, kolejną kwestią jest skład chemiczny materiałów, z jakich są wykonane. Zastosowane do produkcji drewno jest bezpieczne, malowane farbami posiadającymi specjalne atesty i certyfikaty.

Zabawki Janod kupisz na https://www.coocoo.pl/firm-pol-1387033616-Janod.html.