Każdy człowiek ma w swojej szafie strój sportowy. Niekoniecznie jest on zawsze profesjonalny – niekiedy jest bowiem zakładany po prostu rzadko, na przykład podczas prac w przydomowym ogródku czy spacerów z psem w gorszą pogodę. Niemniej jednak składają się na niego wygodne elementy, takie jak bluzy przez głowę bez kaptura czy spodnie dresowe i sportowe obuwie.

Nawet jeśli jesteśmy głównie wielbicielami strojów formalnych i nawet w gorszą pogodę czy na spotkanie ze znajomymi na łące chcemy ubierać się elegancko, powinniśmy w swojej szafie posiadać strój sportowy. Bluzy przez głowę bez kaptura albo z nim, spodnie dresowe czy ortalionowe – tak krótkie, jak i długie – czy odpowiednio dopasowane buty zdecydowanie przydadzą się w zapasie.

Coś na górę – ciepło i wygodnie

Oczywiście najprościej jest tuż przy ciele założyć wygodną koszulkę – to, czy będzie ona obcisła, czy też luźniejsza, zależy jedynie od naszych preferencji. Na chłodniejsze dni świetnie sprawdzą się modele z długim rękawem, a na krótsze klasyczne t-shirty albo nawet koszulki bez rękawów czy na ramiączkach. To bluza przez głowę bez kapturajednak nie wszystko – nawet latem w końcu robi się chłodno, a pogoda potrafi zaskakiwać. W takim przypadku dobrze jest dopasować do naszego stroju również bluzę przez głowę bez kaptura albo z kapturem – taki strój będzie łatwy do schowania i przechowywania, a do tego dopasowuje się do sportowej stylizacji. Alternatywą może być bluza zapinana, która da nam opcję posiadania stroju na cieplejsze i nieco chłodniejsze dni.

Komfortowe spodnie

Teoretycznie wszystkie sportowe spodnie będą komfortowe, w praktyce jednak nie jest to tak oczywiste. Spodnie ortalionowe lepiej sprawdzą się w przypadku dni wiosennych czy jesiennych, w przypadku których pogoda nie jest tak aż tak chłodna i nieprzyjemna. Jeśli zdecydujemy się na chodzenie w spodniach sportowych latem, musimy wybrać raczej modele termoaktywne, z dodatkowo odpinanymi nogawkami – będą doskonałe w sytuacji, gdy chcemy np. skrócić spodnie, bo pogoda nagle zrobiła się piękna. Na zimę sprawdzą się spodnie z dodatkowym ociepleniem, np. polarowe albo z warstwą cieplejszego materiału wewnątrz nogawek. Nie dotyczy to rzecz jasna odzieży do biegania – tutaj wybieramy inne materiały, a zimą ubieramy się na cebulkę. Dla wielbicieli stylowego wyglądu polecany wybór bluzy przez głowę bez kaptura i spodni z jednego zestawu.

Dobrze dopasowane ubrania sportowe są czymś, co powinno zagościć w każdej szafie. Bluza przez głowę bez kaptura, wygodna koszulka czy komfortowe spodnie są czymś, co warto mieć pod ręką zarówno na dłuższy spacer, jak również wszystkie inne okoliczności.