Gdy kupujemy odzież, często zwracamy uwagę na materiał, z jakiego dana bluzka, czy spodnie są wykonane. Najbardziej cenione są naturalne produkty, choć wyjątkiem mogą być futra, ponieważ te budzą ostatnio wiele kontrowersji. Nie brakuje jednak i ich zwolenników i zagorzałych przeciwników. Sklep z futrami https://furs-outlet.com/pl/ oferuje i te naturalne modele i sztuczne, które często jakością oraz wyglądem nie odróżniają się od drogich fasonach z prawdziwej skóry. Warto przekonać się o tym, który z nich może zapewnić więcej komfortu podczas użytkowania.

Sprawdź bazę

Znawca od razu pozna, czy dany produkt jest naturalny, czy może sztuczny. Jednak nie każdy z nas posiada takie informacje. Jeśli zastanawiamy się, jakie futro wybrać musimy zwrócić uwagę na warstwę bazową – może to być skóra naturalna lub materiał. By się tego dowiedzieć, wystarczy rozdzielić włosie na dwie warstwy i zobaczyć do czego są przytwierdzone. W przypadku naturalnych futer, będzie to skóra naturalna, a w przypadku sztucznych – siateczka z widocznymi, małymi oczkami. Sklep z futrami dysponuje informacją o tym, z jakiego tworzywa wykonane zostało futro, zawsze więc mamy możliwość dopytania.

Różnica widoczna na włosach

Jeśli nadal mamy wątpliwości, czy jest to prawdziwe, czy sztuczne futerko, możemy przyjrzeć się włoskom. Będąc w sklepie z futrami warto poświęcić trochę czasu na wybór płaszcza lub kurtki, ponieważ jest to drogi zakup. Włoski w jednym i drugim przypadku mogą znacznie się od siebie różnić, jednak futra zwierzęce nie będą posiadały wyregulowanych włosów, natomiast sztuczne są przycinane. Efekt końcowy jest więc różny, naturalne modele dla wielu są bardziej eleganckie i świadczyć mogą o tym, jak ekskluzywny jest to produkt. Poza tym , futerko naturalne będzie posiadała nieregularną grubość włosów, szczególnie te grubsze zwężają się ku końcowi. Sztuczne futra posiadają włoski o tej samej grubości. Sklep z futrami online może podawać takie informacje przy opisie produktu.

Zachowanie futerka po spaleniu

Tego dokonać możemy tylko, jeśli posiadamy już futro w domu. Jest to niemożliwe w sklepie z futrami, ponieważ produkt ten może nie zostać już kupiony. Zapach spalonego naturalnego włosia jest bardzo nieprzyjemny, tak samo jak w przypadku człowieka. Futra sztuczne, które wykonane są z poliestru lub akrylu wydzielają zupełnie inny zapach po przypaleniu. Jest to bardziej chemiczny oraz łatwo rozpoznawalny. Różnice te mogą nam pomóc w wyborze danego futra, niekiedy na pierwszy rzut oka wcale ich nie ma.