Nie zawsze potrzebne są luksusowe, często drogie kosmetyki czy zabiegi upiększające, aby cieszyć się piękną, idealnie gładką i oczyszczoną skórą. Najlepiej o tym fakcie dowodzi regularne stosowanie glinki zielonej, która nie tylko wykazuje się wysoką skutecznością, ale również dostępnością i niską ceną. To bowiem jedna z tych substancji, która cieszy się szeregiem zastosowań.

Za sprawą zawartych związków chemicznych i mikroelementów, glinka zielona wyróżnia się właściwościami odkażającymi, odżywczymi i detoksykującymi. Można ją nabyć w lokalnych drogeriach i sklepach internetowych. W dodatku, jest nie tylko niedroga, ale również wydajna. Jedno opakowanie z powodzeniem wystarczy na kilkanaście zabiegów!

Co takiego potrafi glinka zielona?

glinka zielonaJakie właściwości powinny skłonić potencjalnego nabywcę do zakupu tego magicznego proszku? Zalety można byłoby wymieniać godzinami, jednak do najważniejszych zaliczamy działanie przeciwzmarszczkowe, odżywiające, złuszczające martwy naskórek, przywracające naturalne pH skóry i likwidujące przebarwienia. Co więcej, okłady z glinki zielonej wykazują się umiejętnościami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, które okazują się przydatne podczas oparzeń, otarć czy ukąszeń owadów. Maseczka z jej udziałem działa dezynfekująco, dlatego tez skutecznie zwalcza trądzik. Przez wiele pań stosowana jest także na włosy, albowiem nie tylko je wzmacnia, ale również eliminuje łupież. Podkreślić należy, że jej dobroczynne właściwości przywracają równowagę nie tylko skórze twarzy, ale również całemu ciału. Aby się o tym przekonać, warto stosować ją podczas kąpieli. Jedyne, co należy zrobić to wsypać około 200 g glinki do ciepłej wody i rozkoszować się przyjemną kąpielą, po której ciało będzie jedwabiście gładkie, miękkie i nawilżone.

Glinka zielona jako panaceum w walce z cellulitem!

Cellulit to powszechna dolegliwość, która dotyczy wielu pań. Powstaje na skutek nieodpowiedniej diety, siedzącego trybu życia czy przyjmowania niektórych leków i używek. Winne temu są także toksyny, które nie wydalone przez układ krążenia i limfatyczny, odkładają się w tkance podskórnej. W usunięciu pomóc może glinka zielona https://ecospa.pl/kategoria/spa/glinka-zielona , która dzięki posiadanym właściwościom absorbcyjnym i adsorbcyjnym usuwa toksyny, regulując procesy związane z przemianą materii.