Nie da się ukryć, że zarówno wiele kobiet, jak i mężczyzn uwielbia robienie zakupów. Wiele z nich skupia się przede wszystkim na tym, aby podczas nich nie przepłacać. Czy jednak możliwe jest, aby zakupić tanie buty, a jednocześnie cieszyć się ich trwałością przez dłuższy czas? Czy może wszystkie najlepsze pod względem wytrzymałości modele kosztują jednak sporo? Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że tanie buty nie oznaczają od razu konieczności kupowania produktów, które nie są markowe. Oto kilka rozwiązań, które mogą znacznie ułatwić zakupy i uczynić je przyjemniejszymi, a jednocześnie – korzystniejszymi dla portfela.

Sezonowe wyprzedaże

Tanie buty na wyprzedażach sezonowychPierwszym pomysłem na zakup obuwia po niższej cenie jest skorzystanie z jednej z wyprzedaży sezonowych. Minusem takiego rozwiązania jest to, że zazwyczaj musimy kupić takie modele obuwia, które przydadzą nam się dopiero… w kolejnym sezonie. To jednak świetny sposób na to, aby kupić tanie buty markowe, choćby na wyprzedażach w firmowych sklepach. Bardzo często znane marki tworzą modele tylko na jeden sezon, a po jego końcu wyprzedają je np. w połowie ceny. Warto pamiętać, że zwykle takie wyprzedaże są najkorzystniejsze stacjonarnie i warto ich wypatrywać, aby popisać się refleksem w trakcie zakupów. Im dłużej się zastanawiamy, tym większa szansa, że nasz wymarzony model będzie nam sprzątnięty sprzed nosa.

Końcówki kolekcji

Kolejnym pomysłem, zwłaszcza gdy chcemy wykupować obuwie konkretnych, znanych projektantów, które jest dość drogie, jest skorzystanie z końcówek kolekcji. Są to również wyprzedaże, które jednak zazwyczaj nie wiążą się bezpośrednio z sezonem.

Kluby zakupowe i karty stałych klientów

Jeśli któryś sklep jest naszym ulubionym, to dobrą praktyką będzie zapisanie się do newslettera albo skorzystanie z karty stałego klienta. Zazwyczaj osoby wewnątrz takich systemów mogą kupić taniej buty, które dostępne są w sklepie w regularnych cenach. Co więcej, każdy zakup daje możliwość odkładania punktów na specjalnym koncie klienta, co z czasem przekłada się na korzystne rabaty czy kupony zniżkowe. Z kolei kluby zakupowe to opcja idealna dla osób lubiących zakupy internetowe i ceniących sobie dostęp do różnych marek obuwia. Tanie buty znajdziemy tam w ramach różnych akcji ograniczonych czasowo. Liczy się tutaj refleks – zazwyczaj konkretne modele dostępne są w kilku sztukach. Tutaj również możemy uczestniczyć w programach rabatowych czy zarabiać dodatkowe upusty dzięki wykorzystaniu m.in. systemu polecania zakupów dla znajomych.