Zadbane i gładkie stopy to jeden z atrybutów kobiecości. O odpowiednią pielęgnację skóry stóp warto dbać przez cały rok, jednak w okresie wiosenno-letnim ma to szczególne znaczenie. Ciepłe temperatury skłaniają nas do zakładania sandałków i innych butów z odkrytymi piętami, dlatego chcemy, by nasze stopy prezentowały się estetycznie. Co więcej, po domu często chodzimy boso, a to może negatywnie wpływać na stan skóry na stopach. Jak więc prawidłowo zadbać o pielęgnację tej części ciała? O czym należy pamiętać?

Nawilżenie- punkt obowiązkowy

Jak prawidłowo pielęgnować skórę stóp?Kluczowym punktem pielęgnacji skóry -niezależnie od tego, czy chodzi o skórę twarzy, ciała, czy stóp- jest nawilżenie. Skóra odwodniona i przesuszona nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Podbicie stóp jest szczególnie narażone na przesuszenie, ponieważ bezpośrednio styka się z różnymi powierzchniami. Jeśli chcemy uniknąć nieestetycznego, zrogowaciałego naskórka i suchych skórek pomocny może okazać się dobry krem odżywczy oraz skarpetki nawilżające (dostępne np. na stronie: https://sklep.cosmedica.pl/product-pol-4384-MEDI-PHARM-skarpetki-zelowe-nawilzajace-1-para.html). Po nakremowaniu stóp preparatem z bogatym składem zakładamy specjalne skarpetki, dzięki którym skóra lepiej przyswoi składniki odżywcze zawarte w kremie. W takich skarpetkach można położyć się spać bez obaw, że podczas snu krem przetransferuje się na pościel. Rano skóra na stopach będzie wyraźnie gładsza i miękka. Istnieją też skarpetki nawilżające, które same w sobie zawierają substancje aktywne. Szczególnie cenne są składniki o potwierdzonym silnym działaniu nawilżającym, takie jak kwas hialuronowy, olejek różany, olejek lawendowy, witamina E, czy żel aloesowy.

Domowe zabiegi, które dają efekt jak ze SPA

Zabiegi pielęgnacyjne, które wykonujemy na swoich stopach w domu mogą być niemal tak samo skuteczne jak wizyta w profesjonalnym SPA. Oprócz regularnego kremowania stóp, warto od czasu do czasu zapewnić im dodatkową dawkę nawilżenia. Różnego rodzaju maski na stopy pomogą zadbać o to, by skóra była odżywiona. Co jakiś czas należy też usuwać twardy naskórek z pięt, na przykład przy użyciu delikatnego pilnika elektrycznego. Nasze stopy na pewno wiele zyskają, gdy przynajmniej raz w tygodniu założymy bawełniane skarpetki nawilżające i pochodzimy w nich co najmniej przez 20 minut. Specjalne skarpetki z żelowym wkładem nie tylko zapewnią ulgę dla zmęczonych nóg, ale również doskonale zregenerują skórę na stopach. Właściwa pielęgnacja stóp nie wymaga zbyt wiele wysiłku, a przynosi świetne rezultaty. Każdy, kto chce cieszyć się pięknym stopami nie może zapominać o regularnym nawilżaniu, odżywianiu i złuszczaniu skóry.