Rozpiera Cię kreatywna chęć do robienia czegoś, ale nie wiesz co jest dla Ciebie? Rysowanie, malowanie, szycie nie jest dla Ciebie? Może własnoręczne tworzenie biżuterii? To zajęcie będzie idealne, zwłaszcza, jeśli lubisz otaczać się rzeczami pięknymi i jedynymi w swoim rodzaju. Wisiorki, bransoletki i kolczyki z kolorowych kamieni wymagają tylko umieszczenia na nich zawieszki do biżuterii. Tych w sklepach nie brakuje.

Co potrzeba do własnoręcznego tworzenia biżuterii?

Tak naprawdę rozpoczęcie zabawy z rękodzielnictwem jest bardzo proste. Wystarczy trochę pomysłów i podstawowych narzędzi takich jak: szczypce do chwytania i przecinania, obcęgi, kamienie naturalne i półszlachetne, koraliki, bigle, drut i gumka do bransoletek i zawieszki do biżuterii. Taki podstawowy zestaw wystarczy na początek do stworzenia ładnych projektów. Z czasem, gdy bardziej wciągniesz się w to hobby będziesz mogła dokupować bogaty asortyment różnorakich produktów i prefabrykatów do własnoręcznego tworzenia biżuterii. Szukaj inspiracji w sieci i ucz się od najlepszych, a także twórz rzeczy, które sama będziesz nosiła.

zawieszki do biżuteriiTrendy w jubilerstwie

Jak w każdej dziedzinie, także i w jubilerstwie panuje moda na dane trendy. Popularne są naszyjniki, czy też korale z kamieni naturalnych, a także delikatne naszyjniki i bransoletki na łańcuszku, sznurku lub koralikach. Efektowną ozdobą dla nich są zawieszki do biżuterii, które zachwycają mnogością wzorów. Wiele osób nosi tak zwane charmsy, które stają się dla nich swoistym talizmanem lub symbolem i pamiątką ważnych wydarzeń, czy rocznic. Natomiast w ostatnich miesiącach bardzo popularne stały się bransoletki z zawieszką do biżuterii zwaną chwostem. Jest do błyskotka, która będzie pasowała do eleganckich stylizacji, jak i codziennego outfitu. Do jej wykonania potrzebna będzie gumka silikonowa do bransoletek, koraliki, kółeczka zaciskowe, zawieszki do biżuterii i oczywiście chwost. Prosta, ładna, delikatna i niezwykle estetyczna. Hitem w rękodzielniczym (i nie tylko) jubilerstwie jest motyw z łapaczem snów i znakiem nieskończoności. Takie zawieszki do biżuterii kupisz w niemal każdym sklepie internetowym z akcesoriami do własnoręcznego robienia biżuterii. Łapacz snów posiada mistyczną symbolikę, odgania złe sny i zsyła te dobre. Taka zawieszka pięknie prezentuje się na delikatnych naszyjnikach lub bransoletkach tworzonych na łańcuszku, rzemieniu lub na silikonowej gumce z naturalnymi kamieniami.