Niektóre kobiety mają duże problemy z chodzeniem w butach na obcasie. Nie ma się w sumie czemu dziwić, ponieważ zdecydowanie nie wpływa to dobrze na stopy, szczególnie gdy taki typ obuwia nosi się cały czas. Oczywiście pierwsze objawy wad stawów, czy po prostu bólu stopy mogą wystąpić dopiero po wielu latach użytkowania. Buty damskie można jednak nosić na obcasie normalnie. Trzeba tylko poznać dobre techniki i produkty tej klasy.

Najważniejszy jest wybór

Tak naprawdę w sklepach masz do czynienia z ogromną strukturą produkcji. Standardowy obcas zastępują buty damskie, rozumiane jako koturny. Pozwalają precyzyjnie rozłożyć wagę i stopa nie męczy się zbytnio, niezależnie od warunków nawierzchni. Oczywiście to dalej obcasy, dlatego warto mieć także coś na zmianę. Kobiety bardzo chętnie noszą ze sobą zapasowe pary. Mogą je zmienić w zależności od upodobań, a przy tym zupełnie nie popsuć wygenerowanego wcześniej wizerunku.

Dlaczego warto?

Ogólnie koturny potrafią wyregulować najlepiej wysokość schodzenia, różny jego kąt, a tym samym mieć lepszy wpływ na stosunkowo lżejszą garderobę tj. sukienki czy spódnice. Rozpatrzenie tych możliwości leży w twoim interesie.