Choć wiele osób lubi kolory jesieni to niemal wszyscy ze smutkiem żegnają się z latem. Koniec przyjemnych temperatur i coraz krótsze dni dla wielu osób stanowią początkowo trudny orzech do zgryzienia. Jesień często wiąże się także z licznymi przeziębieniami, okres przejściowy znacznie zwiększa ryzyko zachorowania. Często trudno przewidzieć pogodę na dany dzień i nawet najlepsze źródło prognoz potrafi płatać figle. Co należy zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie w tym okresie?

Wzmocnij odporność!

kurtki męskie przejściowe duże rozmiary

Nie da się uniknąć wszystkich sytuacji i czasami może zdarzyć się, że nieco przemokniemy lub zostaniemy zawiani. Warto zadbać o kondycję naszego organizmu z odpowiednim wyprzedzeniem, dieta stosowna do tej pory roku wzbogacona o kilka dodatkowych składników potrafi sprawić, że nie będziemy musieli obawiać się żadnego przeziębienia. Przede wszystkim warto postawić na owoce, zwłaszcza te zawierające dużo witaminy C, nie oznacza to oczywiście przymusu picia soku z cytryny. Lepiej wykorzystać ją jako dodatek do herbaty, który nie tylko wzbogaci jej smak, ale również dostarczy wielu przydatnych substancji. Należy jednak pamiętać, aby nie dodawać jej bezpośrednio do wrzątku, ponieważ może stracić znaczną część ze swoich dobroczynnych właściwości. Doskonale komponuje się także w połączeniu z miodem, także tutaj obowiązuje zasada unikania wysokiej temperatury. Nieco mniej oczywistym dodatkiem do herbaty może być także imbir, najlepiej użyć świeżego startego na tarce. Najodważniejsi mogą spróbować naparów na bazie cebuli i czosnku, których działanie jest naprawdę skuteczne, lecz smak bardzo trudny do przezwyciężenia.

Pilnuj odpowiedniego ubioru

Niezbędnym jest dostosowanie swojego ubioru do warunków atmosferycznych, jednak pogoda jest bardzo zmienna w tym okresie. Podstawą są ciepłe buty, które nie nasiąkną w ciągu kilku minut, przemoczone stopy są najprostszą drogą do przeziębienia. Wiele osób nosi ze sobą parasol najlepiej jednak postawić na przejściową odzież wiosenno-jesienną, która zapewnia dobrą ochronę przed deszczem. Solidnej kurtce niestraszny też także wiatr, który często występuje wieczorami. Podczas wyboru należy pamiętać, aby była odpowiednio długa, często źle dopasowuje swoje zakupy pod tym względem. Szeroki wybór kurtek przejściowych można znaleźć w sklepie internetowym BMC-Zone https://bmc-zone.pl/pl/kurtki_kurtki-przejsciowe-wiosenno-jesienne, który oferuje wysokiej jakości odzież w dużych rozmiarach. Odpowiednio dobrana garderoba sprawia, że jesienna słota nie musi być straszna!