Dekoracja stołu świątecznego to na pozór błaha sprawa, jednak trzeba wiedzieć, że będzie to miejsce przeżywania tego wspaniałego okresu i to właśnie przy stole zbierze się cała rodzina podczas wigilii, jak również innych świątecznych posiłków. Obrus, serwetki, zastawa, a nawet dodatkowe dekoracje tj. świeczki, mają ogromne znaczenie. Przecież każdy z nas chciałby przezywać ten czas, w jak najbardziej estetycznych warunkach! Dobrze jest wybrać elementy z motywami świątecznymi, które dodatkowo zbudują atmosferę, jak również sprawią, że wszyscy będą w stanie poczuć świąteczny klimat. W dzisiejszym artykule podpowiemy naszym czytelnikom, w jaki sposób wybrać obrus na święta, czyli podstawową, ale także najbardziej znaczącą ozdobę stołu.

Kolor ma znaczenie!

Przyjęło się, by obrus świąteczny był biały. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby puścić wodze fantazji. Jeżeli jednak postawimy na biel, warto przełamać ją różnego rodzaju ozdobami. Serwetki bawełniane na obrus w bardzo wyrazistych kolorach, w tym przypadku sprawdzą się doskonale. Ważne będą również inne elementy tj. świeczki, czy zastawa i sztućce. Wybierając obrus na święta, trzeba wziąć pod uwagę to, jakimi dodatkowymi dekoracjami dysponujemy i skomponować całość w oparciu o motyw przewodni. Na rynku znajdziemy obrusy z różnego rodzaju symbolami świątecznymi. Warto wybrać te świąteczne, gdyż takie rozwiązanie z pewnością spotęguje doznania związane z przeżywaniem tego wyjątkowego święta. Jeżeli jednak wykorzystujemy obrus, z którego korzystamy również w przypadku innych okazji, warto zastanowić się nad dodatkami, które to właśnie będą miały za zadanie stanowić o dekoracji związanej właśnie z tym szczególnym czasem.

obrusyGdzie kupić obrus?

Obrus świąteczny to pierwsza warstwa, którą zostanie przykryty stół. Oczywiście można dodatkowo zastosować tzw. bieżnik, który kładzie się pod obrusem w celu amortyzacji oraz zmniejszenia poślizgu. Wtedy obrus nie będzie zsuwał się i przemieszczał po śliskiej powierzchni. Bieżnika zazwyczaj nie widać, dlatego może być on właściwie w dowolnym stylu. Obrusów świątecznych można szukać w różnych sklepach z akcesoriami dla domów i mieszkań. Dobrym pomysłem może być również zamówienie obrusu  z Internetu np. ze strony https://e-obrus.pl. Tutaj główną zaletą jest bardzo szeroki wybór, jak również brak konieczności wycieczki do sklepów, które to w okresie przedświątecznym bywają zatłoczone. Ostatnia rada dotyczy tego, aby mieć w zanadrzu przyszykowany zapasowy obrus świąteczny! Jak wiemy, celebracja Bożego Narodzenia wiąże się w dużym stopniu z jedzeniem i piciem. To właśnie dlatego ryzyko poplamienia obrusu jest bardzo duże!