Nawilżające maseczki do skóry suchej zawierają zawsze naturalne składniki, bo to niedobór pewnych wartości sprawia, że skóra jest wysuszona i łuszcząca się. Przy pielęgnacji takiej skóry twarzy możesz skorzystać z gotowych preparatów lub stworzyć takie maseczki na twarz samodzielnie. Każdorazowo każda z nich będzie czerpać z dobrodziejstw natury.

Sucha skóra - przyczyny

Sucha skóra to prawdziwa zmora – łuszczy się, swędzi, jest mało elastyczna, a nawet popękana. Taka skóra szybciej się starzeje i łatwiej powstają na niej zmarszczki. Pielęgnacja takiej skóry polega głównie na nawilżaniu i natłuszczaniu jej, ale należy pamiętać, że najczęściej problemy ze skórą ze efektem jakiegoś większego problemu. Sucha skóra może być efektem złego odżywiania się w produkty o małej zawartości witamin i przede wszystkim wody, która reguluje gospodarkę wewnętrzną. Pamiętaj więc, że złe nawyki żywieniowe, a także używki nie wpływają dobrze na Twoją urodę. Zacznij zmiany od jedzenia i przede wszystkim picia odpowiedniej ilości wody, której regularne przyjmowanie ujędrnia skórę i ją nawilża.

Jak dbać o suchą skórę?

Maseczki na twarzObecnie w drogerii znajdziesz wiele kremów i preparatów, które ujędrniają i nawilżają skórę. Maseczki na twarz, które nadadzą skórze twarzy miękkości możesz także stworzyć samodzielnie. Tutaj zbawienne są oleje różnego rodzaju. Na noc posmaruj skórę nierafinowanym olejem kokosowym, który jest mocno tłusty a przy tym całkowicie bezpieczny dla Twojego zdrowia. Możesz na nim smażyć, ale też wcierać we włosy i w twarz. Powtarzaj ten zabieg kilka razy dzienne, efekty zobaczysz już po pierwszych użyciu.

Awokado to kolejny owoc z natury, który sprawdza się doskonale na suchej twarzy. Maseczki na twarz z tym składnikiem poprawia jej wygląd i mocno nawilżą skórę. Awokado obierz ze skórki i wyciągnij pestkę. Pokrój na małe kawałki i włóż do miski, do której dodaj jeszcze łyżkę miodu oraz oleju kokosowego. Wszystko zblenduj do jednolitej warstwy. Tym szybkim sposobem otrzymujesz nawilżającą, odświeżającą i kojącą maseczkę. Idealna jest także maseczka z awokado, ogórka i oleju lnianego.

Jeśli masz ogólny problem z suchą skórą, nie tylko twarzy, to proponujemy kąpiele w sodzie oczyszczonej. Wystarczy wsypać kilka łyżeczek do kąpieli, a po niej nie wycieraj się ręcznikiem, tylko pozwól, by skóra wyschła sama wchłaniając w siebie sodę. Kilka takich kąpieli mocno poprawi jakość twojej skóry. Dla suchej skóry szukaj ratunku w sprawdzonych, naturalnych produktach, które przyniosą oczekiwane rezultaty.