Bluzy to podstawowa kategoria odzieży typu sportowego. Odzież tego typu występuje w niezliczonej liczbie kolorów, rozmiarów i fasonów, aczkolwiek możemy wyróżnić w zasadzie tylko cztery podstawowe jej typy. Są to bluzy z kapturem i bez kaptura – typu crewneck, a także bluzy rozpinane, z zamkiem i zakładane przez głowę, bez zamka. W przypadku bluz z kauterem spotyka się je zarówno w wersji rozpinanej, jak i pozbawionej zamka. Doskonałym tego przykładem mogą być bluzy Prosto – jeden z wiodących, polskich producentów odzieży typu sportowego, o luźnym kroju, dedykowanej miłośnikom streetwearu, ulicznego stylu ubierania się.

Czym wyróżnia się bluza z kapturem?

chłopak w szarej bluzieTaka bluza wyposażona jest w obszerny kaptur wykończony ściągaczem, dzięki czemu w określonych okolicznościach może osłonić naszą głowę, a nawet twarz. Tego typu bluzy najlepiej sprawdzają się w czasie chłodniejszych miesięcy roku, jako rodzaj podstawowej odzieży wierzchniej lub jako uzupełnienie dla przejściowej/zimowej kurtki. Dzięki obecności kaptura użytkownik takiej bluzy nie musi pamiętać o czapce. Warto jednak pamiętać, że bluzy z kapturem to także nieodłączny element mody ulicznej. Wyposażona w kaptur bluza Prosto nie musi być zatem wykonana z grubej tkaniny, która zapewnia dobrą izolację termiczną. Oryginalna bluza Prosto może mieć lekki krój i stanowić ciekawe uzupełnienie wielu sportowych, luźnych stylizacji. Do tego typu bluz pasować będą czapki z daszkiem i wiele rodzajów spodni, w tym cieszące się sporą popularnością joggery lub typowe dresy.

Kiedy sięgnąć po bluzę z kapturem?

Taka bluza, zwłaszcza gdy jest to produkt markowy typu bluza Prosto, będzie doskonały uzupełnieniem wielu streetwearowych stylizacji. Po bluzę wyposażoną w kaptur warto sięgnąć również wtedy, gdy zależy nam na większej swobodzie i jak najpóźniej chcemy wbić się w ciepłą, zimową kurtkę. Dzięki bluzie z kapturem będzie nam ciepło nawet późną jesienią. Warto podkreślić, że bluzy wyposażone w kaptur to również prosty sposób na zasłonięcie swojej twarzy, co w niektórych sytuacjach może okazać się niezwykle pożyteczną funkcjonalnością.