Dla podkreślenia elegancji oficjalnego stroju, wielu mężczyzn coraz odważniej sięga po różnego rodzaju odzieżowe dodatki. Jeszcze do niedawna takim dodatkiem był jedynie odpowiednio dobrany krawat. Dziś może być nim również mucha (w zastępstwie krawata) oraz poszetka. Ten ostatni element to wracający do łask niewielki skrawek materiału, odpowiednio złożony i zatknięty w brustaszy (kieszonka w górnej części marynarki).poszetki jedwabne

Powrót poszetek do łask

Kolorowe i jednokolorowe poszetki jedwabne, wełniane, lniane i bawełniane, choć przez wiele lat niemal zapomniane, dziś ponownie wkraczają do świata mody męskiej. Tym razem jednak podchodzi się do nich z większą swobodą i dystansem. Można ich używać nie tylko w oficjalnych stylizacjach, ale także przy wielu innych, mniej oficjalnych okazjach, na przykład dla złamania schematu określonej faktury sportowej marynarki czy przełamania monotonii ciemnych garniturów. Odpowiednio dobrana i elegancko złożona poszetka dodaje dodatkowe smaczku każdej przemyślanej stylizacji. W sprzedaży znajdziemy poszetki wykonane z różnych typów materiałów. Szczególnie dużą popularnością wśród eleganckich mężczyzn cieszą się poszetki jedwabne i lniane. Po poszetki wełniane sięga się jedynie w określonych przypadkach – łącząc je z marynarkami wykonanymi z nieco grubszych materiałów o wyraźnie zarysowanej fakturze. Poszetkami bawełniane są natomiast dość powszednie i zwykle wykorzystuje się je w mniej oficjalnych stylizacjach, w połączeniu z marynarkami o gładkiej fakturze.

Niezmienna elegancja jedwabiu

Wyjątkowo delikatne i lekko błyszczące poszetki jedwabne to doskonałe uzupełnienie modnych i wyjątkowo eleganckich garniturów – do takiego stroju pasować również będą jednokolorowe poszetki lniane. Tego typu poszetki, ze względu na możliwość ich różnorodnego zdobienia, nadają się także do łączenie z marynarkami przeznaczonymi do nieco mniej formalnych, ale wciąż eleganckich stylizacji. Po poszetkę jedwabną najlepiej sięgnąć zatem wtedy, gdy zależy nam na podkreśleniu wyjątkowości naszego stroju. Jeśli nie jest to naszym celem, równie dobrze możemy postawić na praktyczną i znacznie tańsza poszetkę z bawełny.