Każdy strój motocyklowy oferowany przez markę Rukka spełnia wysokie normy. Bez względu na to czy chodzi o spodnie, czy jest to kurtka Rukka – można mieć pewność, iż sprawdzą się jednakowo dobrze w każdych warunkach pogodowych. Skupimy się jednak w tym artykule właśnie na kurtkach, które zawsze zapewniają wyjątkowy design i bezpieczeństwo dla użytkownika.

Kurtki Rukka są lepsze od innych, bo zapewniają właściwości takie jak:

• Wysoka skuteczność absorpcji wstrząsów • Zaufana ochrona • Maksymalna elastyczność • Niezwykła wygoda • Zgodność z międzynarodowymi normami

Komfort, elastyczność i ochrona – poznaj kurtki Rukka!

Jednym z sekretów tego, że każda kurtka Rukka jest tak doskonale dopracowana jest zastosowanie w tych projektach najwyższej jakości materiałów. Przyjrzymy się przykładom tych tkanin specjalistycznych i wysokiego gatunku. One w dużym stopniu uświadamiają powody niezrównanej popularności marki.

Cordura w kurtkach Rukka

Coruda w kurtkach RukkaCordura jest nylonową przędzą, którą wykonuje się w 100% z włókien poliamidowych. Charakterystyczne jest to, że jej surowe włókna są cięte, przygotowane i dopiero ostatecznie tkane w formę tkaniny. Ważne jest również to, iż Cordura jest dostępna w wielu różnych grubościach włókien. Jednak najważniejszą właściwością, z której korzystają motocyklowe kurtki Rukka jest to, iż ma znacznie wyższą odporność na ścieranie niż zwykły nylon. W kontekście marki, ważne podkreślenia jest to iż Rukka nie korzysta z Cordury o wytrzymałości włókien mniejszej niż 500 Denier. Tym samym mocno podnosi standardy bezpieczeństwa do bardzo wysokiego poziomu – motywując konkurencyjne marki do jeszcze większych starań.

Cordura AFT (produkt opracowany przez markę Rukka)

Pochodną klasycznej Cordury jest ta typu AFT. To wynik współpracy marki z DuPont, ukierunkowany na spełnienie wymagań motocyklistów z całego świata. Tutaj również mamy do czynienia z wysokoudarowymi włóknami poliamidowymi – ale konstrukcja każdej kurtki uszytej z tego materiału jest jeszcze bardziej lekka i bardziej odporna na ścieranie. Warto w tym wyjaśnić, że kurtka Rukka korzystająca z Corduty AFT dotyczy technologii przepływu powietrza. Przekłada się to na dużo wyższy komfort jazdy, dlatego osoby zamieszkujące zwłaszcza w gorącym klimacie sięgają po tę propozycję odzieży motocyklowej najczęściej. Przepuszczalność powietrza jest tutaj na tak wysokim poziomie, iż tę właściwość kurtek Rukka doceniają także motocykliści na naszej rodzimej ziemi w czasie letnich upałów, nawet tych najbardziej doskwierających.