Najlepsza tkanina na chusty do noszenia dzieci i niemowląt

Dla zapracowanych rodziców, którzy muszą wykonywać codzienne obowiązki i jednocześnie zajmować się swoim dzieckiem, chusta do noszenia może być ciekawą alternatywą dla kołyski, klasycznego nosidełka czy wózka. Chusta uwalnia ręce i jednocześnie zapewnia dziecku poczucie bliskości z rodzicem. Tworzy bliską więź, dzięki czemu dziecko mniej płacze i szybciej się rozwija. Poza tym chusta to większa wygoda, gdy trzeba na chwilę wyskoczyć do sklepu, na pocztę czy nawet do pracy. Jeśli już zdecydujesz się na chustę do noszenia dziecka, wybierz tę najwygodniejszą. Jak to zrobić? Ważny w tym względzie jest rodzaj materiału, z jakiego chusta została wykonana.

Chusty bawełniane

Bawełniana chusta do noszenia dziecka to klasyka z klasyki. Tego typu produkty są tanie, dostępne w szerokim wyborze kolorów i wzorów, łatwe do utrzymania w czystości, wygodne do wiązania i w zdecydowanej większości przypadków, bezpieczne dla dziecka. Postaraj się wybrać chustę o nieco większej gramaturze materiału (znajdziesz takie pod adresem https://littlefrog.shop/pol_m_Chusty-tkane-478.html) – grubości tkaniny. Dzięki temu zyskasz większą gwarancję, że chusta nie rozciągnie się pod rosnącym ciężarem dziecka. Co prawda niektórzy uważają, że grube chusty trudniej się ściąga i wiąże, ale przy odrobinie wprawy wiązanie grubszej chusty do noszenia niemowląt nie powinno sprawić nikomu większych problemów. Dodatkową zaletą chust wykonanych z czystej bawełny jest ich przyjemna w dotyku faktura. Takie chusty są przyjemne i wygodne w użytkowaniu nie tylko dla dziecka, ale także dla jego opiekuna – najczęściej dla mamy lub taty. chusta do noszenia

Chusty bawełniane z domieszką innych materiałów

Choć chusty wykonane z czystej bawełny są najbardziej popularne i dostępne w największym wyborze wzorów, to na rynku znajdziemy również różne wersje chust z domieszkami. Bawełniana chusta do noszenia dziecka z domieszką wiskozy bambusowej lub jedwabiu jest bardziej gładka, lekko śliska, a przez to przyjemniejsza w dotyku. Jeśli wybierzesz chustę bawełnianą z domieszką lnu lub konopi, struktura chusty będzie bardziej sztywna, a zatem bardziej odpowiednia dla nieco większego, więcej ważącego dziecka.