Wizażystki czy stylistki – tak często nazywane są kosmetyczki, które zajmują się profesjonalnym nakładaniem makijażu, czyli w skrócie… makijażystki. Ich stanowisko pracy często jest przenośne, a popularność zależy od zadowolenia klientek. Z tego powodu istotne jest, aby w tym zawodzie stawiać na profesjonalne pędzle do makijażu, kosmetyki z górnych półek czy nietypowe rozwiązania. Jak można się domyślać, im bardziej popularna jest makijażystka, tym większe fundusze jest w stanie inwestować w sprzęt oraz kosmetyki niezbędne do jej pracy. Zróżnicowane podkłady, ciekawe cienie czy profesjonalne pędzle do makijażu to jedynie podstawy, które również trzeba rozsądnie dopasować do potrzeb. Sprawdźmy zatem, co znajduje się w niezbędnym wyposażeniu dla profesjonalnej wizażystki.

Najpierw – narzędzia

Profesjonalne pędzle do makijażuNa początek dobrze jest zainwestować w profesjonalne pędzle do makijażu, które będą dobrze nakładały kolejne kosmetyki na twarz. Chodzi tutaj o podkłady, ale potem również róż, korektor, puder czy cienie. Pędzle powinny być dopasowane do rodzaju kosmetyku, który nimi nakładamy, ale również do preferencji samej makijażystki; wiele profesjonalistek ma swoje ulubione marki, które mają np. produkty lepszej jakości czy takie, którymi wygodniej się im pracuje. Oczywiście warto pamiętać o tym, że wszystkie profesjonalne pędzle do makijażu wymagają regularnego czyszczenia przeznaczonymi do tego płynami, aby nie stanowić źródła zarazków. Przedłuży to również żywność samych pędzli, na których nie będą odkładać się kolejne warstwy zaschniętego podkładu.

Potem – kosmetyki

Przede wszystkim dobrze jest posiadać kosmetyki również w formie paletek, jako że czasami zdarza się malowanie klientki bardziej świadomej tego, jakie kolory chce mieć na twarzy albo np. przygotowanie makijażu do sesji. Odcienie ważne są zarówno w przypadku podkładów, jak również i cieni; dobrze jest mieć ich przynajmniej kilka, aby wystarczyły do najbardziej popularnych karnacji czy wersji makijażu. Jeśli mamy dużo klientek czy przygotowujemy również makijaże do sesji zdjęciowych, wybór odcieni powinien być adekwatnie większy. Dobrze jest korzystać z marek sprawdzonych, które oferują kosmetyki w różnych wersjach, m.in. do rozmaitych typów cery, kryjące, rozświetlające itd. Oczywiście to jeszcze nie wszystko – trzeba mieć gdzie schować profesjonalne pędzle do makijażu czy kosmetyki, którymi wizażystka dysponuje. Najlepiej jest w tym celu dopasować kuferek, który będzie przenośny, co umożliwi wykonywanie makijażu m.in. w terenie czy w domu klientki.