Gdy zbliża się termin urodzin bliskiej osoby, zaczynamy powoli zastanawiać się nad prezentem. Niejednokrotnie, nawet w momencie, gdy dobrze znamy obdarowywanego, jest to nie lada wyzwanie. Przeglądamy oferty wielu sklepów w poszukiwaniu oryginalnego pomysłu, a szeroka oferta produktów wcale nie ułatwia wyboru. Nie wiemy, ile powinniśmy wydać, którą kategorię produktów wybrać. Z pomocą przychodzi ten krótki poradnik!

Dla kogo?

Najważniejszym punktem przy wyborze prezentu jest sprecyzowanie dla kogo ma być i kim ta osoba dla nas jest. Inny podarunek wybierzemy dla mamy, a inny dla partnera lub partnerki. Tak samo bliska koleżanka dostanie cenniejszy upominek niż znajoma z pracy. Równie istotny przy wyborze jest wiek. Zakup książki przygodowej dla sześcioletniej kuzynki, która jeszcze nie umie czytać, nie będzie trafionym prezentem. W takim wypadku lepiej sprawdzi się lalka. Płeć także odgrywa tu rolę. Z reguły mężczyźnie łatwiej kupić prezent, dobry alkohol zazwyczaj załatwia sprawę. Kobiety w tym względzie są odrobinę bardziej skomplikowane.

Praktyczność prezentu

Mówi się, że najlepszy prezent to taki, który będzie przydatny w późniejszym życiu. To stwierdzenie jest bardzo trafne. Dla kobiety bardzo dobrze sprawdzi się zegarek damski adriatica. Model można dostosować do gustu obdarowywanej, a prezent będzie praktyczny i uwieńczy każdą stylizację. Innym pomysłem są oczywiście kosmetyki. Każda przedstawicielka płci żeńskiej ucieszy się z nowego tuszu do rzęs lub też balsamu do ciała. Dla mężczyzn przykładem praktycznego prezentu jest portfel. Wykonany z naturalnej skóry posłuży na długie lata i będzie przypominał o obdarowującym. Warto pamiętać, że należy do środka włożyć grosik na szczęście. Pusty portfel podobno przynosi pecha. Dawanie w prezencie kolejnej figurki, która będzie się kurzyć na biurku, albo kubka, który stanie na tyle szafy, nie sprawi, że obdarowywany zapamięta prezent na długo.

zegarek damski adriaticaPrzedział cenowy

Równie istotną kwestią, jeśli nie ważniejszą, jest przedział cenowy, w jakim chcemy znaleźć odpowiedni prezent. Budżet najlepiej ustalić sobie już na samym początku. Oszczędzi to późniejszych dylematów na temat tego czy coś jest za drogie. Mając z góry wyznaczony limit nie wydamy za dużo ani za mało. Dostosujemy podarek do możliwości naszego portfela. Ustalenie budżetu jest ważne również dlatego, że na prezent nie powinno się wydać zbyt wiele. Wówczas obdarowywany mógłby się poczuć skrępowany i zobowiązany wobec darczyńcy. Kosztowny zegarek damski adriatica może wprawić w zakłopotanie nawet najbliższego członka rodziny. Pamiętajmy, aby prezent odpowiednio zapakować. Nic tak nie psuje pierwszego wrażenia jak rozdarta torba lub pomięty papier prezentowy. Zadbanie o dobrą prezencję zapewni radość od pierwszego wejrzenia. Satysfakcja obydwóch stron gwarantowana!