Maluchy rosną jak na drożdżach, dlatego niezwykle ciężko jest kupić jedną parę butów, które starczyłyby dłużej niż na kilka miesięcy. Buty dla dzieci powinno wybierać się na podstawie określonych zasad. Szczególną uwagę warto zwrócić się na rodzaj podeszwy oraz jakość szwów.

Rozsądne zakupy ale jakie buty wybrać?

buty dla dzieci

Na to pytanie odpowiada sobie niewielki odsetek rodziców. Podczas wyboru nowego obuwia zwracają oni uwagę przede wszystkim na cenę oraz na kolorystykę. Cena, oczywiście, w zależności od budżetu, jest dostosowana do danych potrzeb. Bardzo często ten sam model butów dla dzieci dostępny jest w różnych sklepach, w różnych cenach. Tak więc jeśli ktoś chciałby zaoszczędzić parę groszy, przed zakupem może zrobić małe rozeznanie cenowe. Najlepszą propozycją dla zaradnych rodziców jest „hurtowe” kupowanie przez Internet. Mnóstwo sklepów internetowych, jak na przykład www.sklepdorotka.pl oferują wysyłkę gratis po przekroczeniu danej kwoty zakupowej. Jest to ciekawe rozwiązanie problemu dla osób, które nie mają ani nerwów, ani czasu na robienie spacerów po centrach handlowych ze swoim maluchem. Każdy produkt oferowany przez sklepy internetowe powinien zawierać zdjęcie produktu, jego opis i dokładne wymiary podane w milimetrach albo centymetrach. Wybór nowych butów dla dzieci można przeobrazić z koszmaru w zabawę, a do tego wystarczy odrobina kreatywnego myślenia ze strony rodziców.

Zabawa w sklep

Jeśli nie jest się pewnym dokładnego rozmiaru stopy swojej pociechy wystarczy dać jej kartkę papieru i kredkę, a następnie poprosić, żeby odrysowało ono swoją stopę na niej. W międzyczasie warto zrobić samodzielny pomiar. Na tej podstawie można określić długość stopy, czyli który rozmiar butów dla dziecka będzie tym odpowiednim. Następnie wchodząc na stronę internetową sklepu z obuwiem wybrać odpowiednią kategorię, samodzielnie ustawić zakres cenowy oraz model pożądanych butów. Dziecko z pewnością będzie zachwycone, że ma może pomóc w wyborze, a kwestie cenowe pozostają pod kontrolą.

Buty sezonowe

Ciekawą strategią kupowania butów dla dzieci, jest wybieranie modeli z wyprzedzeniem. Znaczy to mniej więcej tyle, co kupowanie sandałków w zimę oraz śniegowców w lato. Żeby ta metoda zadziałała, należy wybierać modele, które są o maksymalnie 2 rozmiary większe niż dziecko aktualnie posiada. Wybierając rozmiar „na styk” można doznać niemiłego zaskoczenia, kiedy to okaże się, ze po paru miesiącach leżakowania w szafie, model butów jest za mały.

Odpowiednie modele

Podczas wyboru butów dla dzieci najważniejsze jest zwrócenie uwagi na podeszwę. To od niej zależy, czy obuwie będzie wygodne i funkcjonalne, czy też nie. Po pierwsze musi ona być elastyczna, ponieważ łatwiej dopasuje się do kształtu stopy i stylu chodzenia pociechy. Po drugie, materiał. Grube nici i solidne zapięcia z całą pewnością polepszą jakość użytkowania pozwalając na beztroskie zabawy każdego dnia.