Kto może nosić sukienki bez ramiączek? Odpowiedź jest prosta: każda kobieta, która ma na to ochotę! Oczywiście, istnieją pewne standardy, które wyznaczają projektanci mody oraz styliści, jednak decydujące zdanie, zawsze należy do właścicielki sukienki.

Na wiele okazji

Sukienki bez ramiączek nadają się do noszenia zarówno podczas uroczystych przyjęć rodzinnych, jak i podczas letniego grilla w gronie najbliższych przyjaciół. Najbardziej popularnym wydarzeniem, podczas którego królują sukienki bez ramiączek, są bez wątpienia wesela. Panie bawiące się podczas wielkich imprez rodzinnych, szczególnie upodobały sobie ten typ odzieży, ponieważ posiada ona wiele możliwości stylizacji i rzadko kiedy dwie kobiety wyglądają podobnie.

Różne rodzaje

Sukienki bez ramiączekWspółczesny rynek odzieżowy charakteryzuje bogaty wybór ubrań w każdym kolorze i stylu, dostosowany do potrzeb praktycznie całego społeczeństwa. Dla ułatwienia, sukienki bez ramiączek możemy podzielić na te bardziej eleganckie i te, nadające się do mniej oficjalnych spotkań. Również długość materiału ma tutaj znaczenie – o dziwo długie, romantyczne sukienki bez ramiączek, częściej kojarzą się z wieczornym, letnim spacerem, aniżeli bogatym przyjęciem weselnym. Krótkie, zakończone falbankami lub zdobionym dekoltem, z powodzeniem ozdobią nie jedno oficjalne wydarzenie. Mimo to, z łatwością możemy znaleźć sukienki bez ramiączek dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, a największy wybór tego typu odzieży znajduje się z pewnością w internecie.

Wzór

Według profesjonalistów, sukienki bez ramiączek powinny nosić panie, które posiadają „zrównoważoną z dołem”, górną część ciała. Oznacza to, że barki nie mogą być szersze niż biodra kobiety, szyja powinna być smukła, a ramiona zgrabne. Obfity biust znacznie ułatwia to zadanie, ponieważ sukienka subtelnie eksponuje kształty i odwraca uwagę od innych niedociągnięć sylwetki. Nie znaczy to jednak, że panie z mniejszym biustem nie mogą nosić sukienek. Wręcz przeciwnie, sukienki bez ramiączek, szczególnie te bogato ozdobione, mogą pomóc w zbudowaniu odpowiednich kształtów ciała.

Sukienki bez ramiączek to model odpowiadający większości pań. Mimo to, ostateczna decyzja należy wyłącznie do właścicielki – niezależnie od opinii stylistów i projektantów, kobieta tylko wtedy wygląda pięknie, jeśli czuje się piękną! Tanie sukienki bez ramiączek znajdziesz w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych.