Świat kobiecego obuwia jest tak różnorodny, że właściwie trudno znaleźć buty, które byłyby nowością. Co jakiś czas pojawia się coś nowego jak np. buty z gumy, coś mniej udanego jak buty na kopytach, albo coś robiącego furorę jak sneakersy na koturnie. Wiele kobiet jednak niezależnie od nowości będzie wierna klasyce, a nie ma nic bardziej klasycznego i kobiecego niż buty na szpilce.

Różnorodność butów na szpilce

Obuwia na tym obcasie mamy całą masę. Od klasycznych czółenek, przez delikatne balerinki na kaczuszce, aż po botki na szpilce, czy wysokie seksowne kozaki. Obuwie na szpilce jest dostępne w każdym sklepie obuwniczym, w każdym damskim rozmiarze od 35 wzwyż i praktycznie w każdej cenie. Pierwsze sandały na szpilce można kupić nawet za kilkanaście złotych. Zapewne jakość takich butów jest nienajlepsza, ale są, a ceny kończą się na dziesiątkach tysięcy za egzemplarz. Skąd taka miłość do szpilek? Otóż szpilki zdecydowanie dodają gracji (pod warunkiem, że chodząca w nich kobieta potrafi się na nich poruszać), centymetrów i pięknie podkreślają linię nóg i pośladków. Ponadto można je nosić przez cały rok, gdyż na rynku są dostępne wszystkie modele od kozaków, przez botki na szpilce, aż po przeróżne modele sandałów.

Botki na szpilce, nie tylko na jesień

buty na szpilceNajciekawszym jednak rodzajem obuwia na szpilce są botki. Teoretycznie wydawałoby się, że będą to buty na jesień, ale z botkami na szpilce to nie takie oczywiste. Wiele botków na szpilce to buty typowo przeznaczone na lato. Najmodniejsze są botki bez palców, z ażurowym wzorem zapinane na zamek na pięcie. Chociaż to buty na lato, najczęściej wykonane są ze skóry, gdyż inne mogłyby obcierać. Również kolory są raczej jesienne. Najmodniejsze w tym sezonie są bowiem ażurowe botki na szpilce w kolorach brązowych, czarnych i oliwkowych. Pojedyncze egzemplarze można znaleźć w pastelowych barwach, ale to rzadkość. Najpopularniejsze są jednak botki na szpilce przeznaczone na jesień i wczesną wiosnę. W tym sezonie bardzo modne są buty imitujące skarpetę, opinające kostkę.

Jak dobrać odpowiednie botki?

Jak zatem dobrać odpowiednie botki? Jak wiadomo botki optycznie skracają nogi. Aby tego uniknąć trzeba się obiektywnie przyjrzeć kształtowi swoich nóg. Jeśli są długie i szczupłe to oczywiście żaden problem, do takich nóg będą pasować każde buty. Dobrze jest jednak wtedy uważać na ciężkie i masywne botki na szpilce. Mogą one dawać efekt jeszcze chudszych, patykowatych nóg. Wszystkie inne kobiety, które nie mają nóg modelki również z botków nie muszą rezygnować. Przy bardzo masywnych nogach dobrze postawić na ciężkie botki na szerszej szpilce, aby nie sprawiały wrażenia za małych. Najlepsze praktycznie dla każdego typu nóg, będą modele kilka centymetrów za kostkę z odstającą cholewką i na szerszej szpilce. Wtedy jest prawie pewne, że będą odpowiednie.