Nie znasz się na odzieży sportowej, zwłaszcza tej termoaktywnej i nie chcesz, aby zakupy okazały się fiaskiem? Twoją pasją jest narciarstwo biegowe, ale nie wiesz, co powinieneś ubrać, żeby zabezpieczyć się przed niskimi temperaturami? Podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu odzieży, nie wydając przy tym kolosalnej ilości pieniędzy. Wspomnimy o najważniejszych elementach oraz o tych, które powinny znajdować się w dobrych termoaktywnych ubraniach.

Ubrania wodoodporne

Odzież do narciarstwa biegowego przede wszystkim powinna wyróżniać się tym, że jest wodoodporna. Uwagę powinniśmy zwrócić na rodzaj membrany, czyli rodzaj materiału, który posiada mikro otwory. Nie przepuszczają kropel Odzież do narciarstwa biegowegowody do środka, a jednocześnie wypuszczają cząsteczki potu na zewnątrz.  Przy wyborze ubrań z membraną uwagę powinniśmy przykuć co do jej wartości np. gdy membrana posiada takie parametry jak 3000-5000 mm, możemy śmiało ją ubrać na umiarkowane opady atmosferyczne. Oczywiście, im większy parametr materiału tym jest on bardziej odporny na wszelkie przemakanie. Polecamy wydać więcej pieniędzy i postawić na nieprzemakalną kurtkę lub spodnie. Mniejsze skupienie się na dodatkach, pozwoli na spore zaoszczędzenie twojej gotówki.

Oddychający materiał

Nie chodzi o to, aby było nam gorąco i nie wygodnie. Odzież do narciarstwa biegowego musi oddychać. Co to znaczy? Termoregulacja stanowi tutaj kluczowy punkt. Ważną sprawą jest to, aby nasza skóra pod odzieżą nie męczyła się oraz nie była zalana potem. Odzież na narty musi mieć zdolność nie tyle, aby przepuszczał pot, ale za to na pozbywanie się pary wodnej, które wydobywa się spod naszej skóry. Jeśli na metce wyznacznikiem oddychalności będzie liczba np. 5000, oznacza to, że metr kwadratowy materiału w ciągu doby odprowadzi 5000 g pary. Polecamy zakres materiału od liczby 800 i w górę.

Elastyczność

Rozciągająca się odzież do narciarstwa biegowego to strzał w dziesiątkę. Materiał ma współgrać przy naszym poruszaniu się na zjeździe oraz stoku. Bardzo ważne jest, aby móc w pełnym zakresie wykonywać czynności, na które mamy ochotę. Wybieramy taki strój, aby miło i przede wszystkim wygodnie spędzić czas na uprawianiu swojego ulubionego sportu. Profesjonalną odzież termoaktywną znajdziesz na stronie https://craft.pl.