Jeszcze kilka lat temu modne było tylko to, co szczupłe. Na wybiegach pokazywały się kobiety w rozmiarze S. Dziś sytuacja się zmieniła i modelki XXL są coraz bardziej widoczne na ulicach, a sklepy z ubraniami dla puszystych stają się znacznie popularniejsze.

Dla pań, które kochają tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych, pojawia się coraz więcej butików, w których znaleźć można nie tylko eleganckie ubrania, ale również pomoc wykwalifikowanych stylistek. Prócz tego, ubrania dla puszystych znaleźć można również w Internecie; jest on prawdziwym źródłem odzieży zarówno eleganckiej, jak również seksownej bielizny, czy spodni i sukienek znanych marek. W sklepach sieciowych na całym świecie zaczynają pojawiać się rozmiary, z których skorzystać mogą puszyste kobiety.

Nie jest dziś żadnym powodem do wstydu, gdy kobieta ma nieco więcej kilogramów - wręcz przeciwnie, uznaje się to za kanon mody. Z tego powodu, według wielu projektantów, ubrania dla puszystych będą szyte coraz chętniej i odważniej.