Właściwości naturalnego pudru ryżowego

Nakładasz matujący krem, matujący podkład oraz puder, ale to nic nie pomaga? Osoby z przetłuszczającą cerą maja czasem duży problem z doborem właściwych produktów kosmetycznych, które dobrze zmatowią błyszczącą się cerę. Idealnym rozwiązaniem okazać się może puder ryżowy. Ten naturalny kosmetyk dostępny jest w niskiej cenie, a jedno właściwości znane są już dobrze na całym świecie.

Wykorzystanie

Ten charakterystyczny puder uzyskać można jedynie z właściwie przygotowanych ziaren ryżu. Ta selekcja pozwala na wyprodukowanie jakościowe oraz skutecznego kosmetyku. Jego cenne właściwości znane były w XVI wieku i stosowane głównie przez japońskie gejsze. Teraz puder ryżowy sprzedawany jest na całym świecie i należy do cenniejszych naturalnych produktów wykorzystywanych w trakcie wykonywania makijażu. Jest on szeroko dostępny, a więc bez problemu kupić go można i w sklepach stacjonarnych i internetowych. [caption id="attachment_7448" align="aligncenter" width="232"]puder-ryzowy Puder ryżowy Pierre Rene ladytrendy.pl[/caption]

Właściwości

Puder ten znany jest ze swego zmiękczającego oraz matującego działania. Jego drobniutkie cząsteczki wygładzają cerę, nie zaznaczając jednocześnie niedoskonałości. Można go stosować także posiadając na twarzy stany zapalne, te również są łagodzone działaniem pudru ryżowego. Dzięki nim skóra wydaje się być odświeżona oraz odprężona. Stosują go najczęściej osoby zmagające się z nadmiarem sebum, który jest doskonale pochłaniany przez puder. Działać on może nawet przez kilak godzin, po tym możliwe jest nałożenie kolejnej warstwy. Skóra będzie wyglądała również naturalnie, ponieważ puder ten jest biały, nie zostawia więc żadnego śladu.

Stosowanie pudru ryżowego

Produkt ten ma wiele zastosować. Można go nakładać już pod makijaż, na nałożony wcześniej krem. Tu już od razu „zbierać” będzie nagromadzone sebum. Może więc stanowic swego rodzaju bazę pod makijaż. Puder nakłada się także na podkład. Wówczas bardzo ładnie wygładza cerę i nadaje jej świeży wygląd. Ujednolica także koloryt skóry. Można go też nakładać na korektor. Kosmetyczki wielokrotnie stosują puder ryżowy jako bazę pod cienie. W taki sposób puder ryżowy nie tylko matowi powiekę, ale również utrzymuje na dłużej cienie na powiekach.

Czym nakładać puder

Do aplikacji najczęściej stosuje się duży, puchaty pędzel. Bardzo popularne są również specjalne gąbeczki, które stosuje się także do nakładania fluidu, należy je wcześniej zmoczyć, by puder nie wsiąkał do środka. Warto pamiętać, że puder ten należy „wciskać” w skórę, a nie rozprowadzać go kulistymi ruchami, ponieważ tak działać będzie znacznie lepiej.