Podobają Ci się ubrania z najnowszych kolekcji, ale niekoniecznie zawsze masz dostatecznie dużo pieniędzy, aby kupować je, gdy właśnie wchodzą do sklepów? A może zależy Ci na tym, aby wyglądać elegancko i nie zwracasz uwagi na to, czy ubrania, w których chodzisz, pojawiają się na wybiegach mody właśnie w tym sezonie? W takim razie moda outletowa stoi przed Tobą otworem. O modzie mówi się obecnie wiele, ale jednocześnie zapomina się o tym, że spore grono osób nie ma potrzeby inwestowania w ubrania z najnowszych kolekcji, traktując to, w co się ubierają, raczej w sposób praktyczny. W takich przypadkach moda outletowa jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy znaleźć równowagę między dobrą jakością ubrań, znanymi producentami, a jednocześnie – korzystną ceną.

Z poprzedniego sezonu

W przypadku mody outletowej trzeba liczyć się z tym, że wiele produktów będzie prezentowanych na podstawie tego, co było modne w poprzednim sezonie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że moda tego rodzaju to przede wszystkim elementy wycofanych kolekcji albo pojedyncze ubrania, które z jakichś względów nie mogą pozostać w regularnej sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Zazwyczaj moda outletowa obejmuje produkty, które były modne w poprzednim sezonie, a nie zostały sprzedane wówczas, gdy kolekcja istniała jako główna w sprzedaży. Wraz z pojawianiem się nowej kolekcji przychodzą również nowe produkty, zaś te stare trafiają do outletu. Dotyczy to najczęściej butów z outletu.

Seryjne, ale unikalne

Bardzo często w modzie outletowej pojawiają się ubrania, które z powodu drobnych wad nie mogą być sprzedawane w salonach w ramach danej kolekcji. Są one o wiele tańsze, a często wady nie są na tyle widoczne, aby ktoś bez porównania był w stanie je zobaczyć. Można to przekuć dodatkowo na zaletę, jako że  w ten sposób zyskujemy ubranie od znanego producenta, które jednocześnie jest dość nietypowe i na pewno wyróżnia się z tłumu. Czasem wadą ubrań są np. dodatkowe szwy czy dodatkowe naszywki w nietypowym miejscu – a gatunek samego materiału pozostaje doskonały bez zmian.