Nosidła ergonomiczne – jak i dlaczego warto je wybierać?

Każda mama pragnie wszystkiego, co najlepsze dla swojego dziecka. Czasem jednak, próbując urozmaicić mu życie, wybieramy rozwiązania niekorzystne dla jego zdrowia – oczywiście nieświadomie. Do takich rozwiązań należą również tzw. wisiadła, w których nosi się dziecko przodem do świata, oparte plecami o rodzica.

Co jednak wybrać w alternatywie?

Przede wszystkim dostępne są tutaj rozmaite nosidełka ergonomiczne, takie jak nosidełko Tula. Je również trzeba także wybierać z pewną wiedzą, jako że przeznaczone są dla dzieci w konkretnych sytuacjach. Sprawdźmy zatem, o czym warto pamiętać, aby nie zrobić swojemu dziecku przypadkowej krzywdy. nosidełko tula

Dlaczego ergonomiczne?

Pierwszym pytaniem często jest to o różnicę w wyborze nosideł i powód przewagi tego ergonomicznego. Odpowiedź jest jednak prosta – nosidełko Tula czy inne nosidła ergonomiczne zapewniają bezpieczną i zdrową dla ciała dziecka pozycję podczas noszenia. O co chodzi? Przede wszystkim o to, że dziecko noszone jest przodem do rodzica. Drugą kwestią jest szeroki panel, który pozwala rozstawić nóżki i zapobiega sytuacji, w której dziecko wisi, zawieszone na kroczu – co jest niezdrowe tak dla stawów biodrowych, jak i kręgosłupa, a dodatkowo niewygodne dla dziecka. Mimo to w Polsce panuje przekonanie, że nosidła przeznaczone są dla dzieci, które przynajmniej stabilnie i samodzielnie trzymają główkę, a najlepiej – samodzielnie siedzą. Mimo to nosidełko Tula przygotowane jest również z wkładką dla niemowląt, umożliwiającą ich noszenie.

Rośnie wraz z dzieckiem

Każde z nosidełek ergonomicznych powinno rosnąć wraz z dzieckiem. Nosidełka Tula dostępne są w dwóch wersjach wagowych, co dodatkowo ułatwia komfortowe noszenie malucha ważącego nawet do 27 kg. Wygodna regulacja pozwala dopasować nosidło do obojga rodziców czy innych osób noszących dziecko, dzięki czemu również kręgosłup dorosłego jest odpowiednio odciążany. Szerokie pasy biodrowe w nosidłach są niezwykle komfortowe dla odcinka lędźwiowego, przez co noszenie nawet ciężkiego dziecka nie powoduje bólu kręgosłupa.

Co ma w sobie Tula?

Wielu rodziców najchętniej wybiera nosidełko Tula – dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest kilka. Jest to nosidło zdrowe, bo ergonomiczne i przygotowane z myślą o komforcie tak dziecka, jak i rodzica. Malucha można nosić na plecach czy z przodu ciała, jak w chuście. Dodatkowe funkcje jak np. kapturek osłaniający głowę dziecka czy kieszeń na drobiazgi uprzyjemniają praktyczne korzystanie z nosidła. No i nie bez znaczenia dla każdej kobiety jest szeroki wybór kolorów – nosidła te uszyte są ręcznie z certyfikowanej bawełny o najróżniejszych wzorach, co z pewnością przypadnie do gustu modnym mamom.