Nawet na najlepszą stylizację trzeba coś zarzucić, by nie zmarznąć w bardziej pochmurne i chłodne dni. Niestety, odzież wierzchnia bardzo często psuje całe stroje i sprawia, że wyglądają one po prostu znacznie gorzej niż wcześniej. Inaczej może być jednak w przypadku założenia na siebie kurtek pikowanych damskich. Są one tak atrakcyjne, że jedynie poprawiają wygląd stylizacji, stając się ich fantastycznym dodatkiem. Występują do tego w kilku odmianach, sprawdzając się tym samym podczas różnych pór roku.

kurtki pikowane damskieKurtki zimowe

Wśród kurtek pikowanych zdecydowanie królują kurtki przeznaczone do noszenia ich w okresie zimowym. Pojawiły się w sklepach parę lat temu, a dalej nie schodzą z listy modnych przebojów. Ich największą zaletą jest zapewnianie ciepła. Dzięki temu, że są pikowane, doskonale grzeją ciało, dlatego można je nosić nawet przy bardzo chłodnej pogodzie i sporych opadach. Zimowe kurtki pikowane damskie nie są przy tym jakoś strasznie grube, dlatego nie sprawiają dyskomfortu w trakcie ich noszenia.

Kurtki jesienne

Dość mocno przypominają te zimowe lecz są od nich lżejsze i cieńsze. Przeważnie występują pod postacią zwykłych, krótkich kurtek, dlatego nie przykrywają zbyt dobrze pośladków. Mimo tego, jesienne kurtki pikowane damskie zapewniają wystarczające ciepło w trakcie jesieni. Doskonale prezentują się w połączeniu z dłuższymi sukienkami i spódnicami, dodając eleganckim stylizacjom lekkiego luzu oraz nonszalancji. Pokochały je wszystkie fashionistki, które bardzo często prezentują je w swoich modnych strojach, zakładając je dosłownie do każdej stylizacji.

Kurtki letnie

Czyli must have obecnego sezonu. Wykonuje się je z najróżniejszych materiałów, dzięki czemu każda, letnia kurtka pikowana damska jest stworzona w zupełnie innym stylu. Często bywają nawet skórzane, idealnie łącząc się z kusymi i letnimi sukienkami oraz krótkimi szortami. Są niezwykle wygodne, dlatego upodobały je sobie kobiety ceniące sobie własny komfort i dziewczyny preferujące sportowy styl ubioru.