Pierwsze pytanie, które pada z ust każdego mężczyzny u jubilera to – złoto czy srebro? Jeśli poszukujesz pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki i również zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kruszca, w dzisiejszym artykule znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Specjalnie dla panów, którzy wahają się pomiędzy zakupem złotego, a srebrnego pierścionka stworzyliśmy poradnik, gdzie znajdziesz wskazówki oraz małe podpowiedzi. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą wybierzesz wymarzony pierścionek zaręczony dla swojej damy serca.

Pierścionek ze złota

Jeśli uważasz, że złoto najbardziej odda charakter tej podniosłej chwili, musisz zdawać sobie sprawę, że będzie to dość kosztowny wydatek. Wybór złota może okazać się trafionym wyborem, jeśli wiemy, że partnerka lubuje się w ciepłych odcieniach biżuterii. Wskazówką do wyboru właśnie tego kruszca może okazać się zerknięcie do biżuterii wybranki – jeśli często wybiera złote dodatki, to znak, że złoty pierścionek może przypaść jej do gustu. Jednak idąc do jubilera z zamiarem zakupu złotego pierścionka musimy wiedzieć, że jest ich kilka rodzajów. Oprócz klasycznego złota w kolorze żółtym znajdziesz złoto o barwie białej oraz złoto różowe, które często wygląda jak metaliczny róż.

pierścionki srebrnePierścionek ze srebra

Pierścionki wykonane ze srebra to nie tylko biżuteria za którą należy słono zapłacić. Pierścionki srebrne uważane są za mniej kosztowny wydatek, ale czy tak naprawdę jest w rzeczywistości? I tak i nie. Pierścionki srebrne to również te wykonane z białego złota. Z tego względu pierścionki, które na pierwszy rzut oka prezentują się jako srebro, nie musza wcale takie być. Oprócz tego u jubilera możesz zakupić srebrną biżuterię, czyli srebrzystą platynę oraz tytan. W zależności od rodzaju materiału, pierścionki srebrne na ogół są o wiele tańszą wersją niż te ze złota. Czy to oznacza, że będzie to gorszy wybór? Oczywiście, że nie. Jeśli Twoja Pani uwielbia srebro i często zakłada je na co dzień to dobry powód, aby sprezentować jej właśnie taki pierścionek.

Ceny poszczególnych pierścionków

Jak już wiecie pierścionki srebrne to mniej kosztowny wybór. Tego typu pierścionki zakupicie u jubilera już za cenę niższą niż 100 złotych. Więcej natomiast zapłacimy za pierścionki pozłacane jak tytan czy platyna i wtedy koszt takiego pierścionka waha się pomiędzy 100 a 400 złotych. Jeśli interesuje Cię kupno złotego pierścionka zaręczynowego kwota takiej biżuterii wynosi powyżej 400 złotych wzwyż.