Jeśli podczas najbliższej wycieczki w góry planujesz wejście na jeden z popularnych szczytów, który nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego, a jedynie odrobiny kondycji, do realizacji swoich planów potrzebować będziesz jedynie wygodnego, górskiego obuwia. Do chodzenia po górach nadają się praktycznie wszystkie buty trekkingowe Salomon. Sposób wykonania tych butów gwarantuje optymalne ich trzymanie na stopie, zabezpieczając stopy przed urazami, szybkim przepoceniem lub przemoczeniem.

Czego wymagać od butów trekkingowych?

Wspinaczka górska w TatrachProfesjonalne buty trekkingowe Salomon to buty wykonane z tkanin, które nie przepuszczają wilgoci, ale jednocześnie zapewniają dobrą wentylację wewnątrz buta, co zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp w bucie. Takie buty mają sztywną konstrukcję cholewy, co minimalizuje ryzyko przypadkowego skręcenia kostki i urazów spowodowanych uderzeniami o twarde kamienie lub wystające z ziemi korzenie. Takie buty mają w końcu elastyczną, ale dość masywną podeszwę wykończoną specjalnym rodzajem protektora, który zapewnia dobrą przyczepność podczas chodzenia po wilgotnych, a przez to zwykle bardzo śliskich kamieniach. Jeśli zatem szukasz dobrych butów na wycieczkę w góry, szukaj butów w stylu obuwia trekkingowego Salomon. Potrzebować będziesz butów lekkich, nieprzemakalnych, dobrze wentylowanych, o mocnej konstrukcji sztywnej cholewy i elastycznej, antypoślizgowej podeszwie.

Buty wysokie czy niskie?

Wśród butów trekkingowych Salomon znajdziesz zarówno modele wysokie, za kostkę, jak i modele niskie, z odsłoniętym stawem skokowym. Te drugie to obuwie typowo turystyczne na lato. Stopy w tego typu butach są dobrze wentylowane, przez co komfort chodzenia jest wyższy. Ich wadą jest mniejsza stabilizacja okolic stawu skokowego, przez co wchodzenie w takim obuwiu, w wyższe partie gór, może być dość ryzykowne i zalecane jest jedynie bardziej doświadczonym miłośnikom górskiego trekkingu. Jeśli chcesz zdobyć swoje pierwsze szczyty, lepszym wyborem będą wysokie buty trekkingowe Salomon lub profesjonalne buty dla wspinaczy.