Małą czarną pokochało już wiele milionów kobiet na całym świecie. Jaki jest jej największy sekret oraz dlaczego stała się tak popularna? Po pierwsze uniwersalność. To sprawia, że mała czarna pasuje zarówno na wielkie odświętne wyjścia oraz na kameralne spotkania z rodziną czy znajomymi. Po drugie siła wyszczuplania. Kolor czarny jak dobrze wiadomo złudnie powoduje, ze kobieca sylwetka w czerni wygląda optycznie szczuplej. Ostatnią zaletą czarnej sukienki jest jej ponadczasowość. Od wielu lat, sezonów panuje na wybiegach mody oraz znajduje się praktycznie w każdej kobiecej szafie.

Skąd znamy małą czarną?

Z początku pojawiła się na wybiegach jako elegancka sukienka o prostym kroju, sięgająca odrobinę poniżej kolan. Początkowo była wykorzystywana przez kobiety majętne, zwłaszcza na wystawne spotkania oraz święta. Pierwszy raz pojawiła się na wybiegu u dziś słynnej i szanowanej projektantki Coco Chanel w latach dwudziestych. Z początku prezentowała się bardzo skromnie oraz klasycznie. Posiadała materiał nieco dłuższy od długości sięgającej do damskich kolan. Czerń sukienki była przeznaczona tylko na wyjątkowe okoliczności, który dodawał klasyki oraz odrobiny doniosłości całej kreacji. Skoro wiemy jak mała czarna prezentowała się wiele lat wcześniej, jak czarne sukienki prezentują się obecnie?

Mała czarna obecnie

sukienki czarne

Niegdyś klasyczna mała czarna, dostępna tylko w jednym kroju oraz stylu, w przeciągu tych lat do dziś przeszła prawdziwą burzę metamorfoz. Obecnie czarne sukienki, jak i nie tylko w tym kolorze sukienki damskie, znajdziemy w przeróżnych odsłonach. Zmienił się również charakter ubioru małej czarnej, którą zakłada się nie tylko na ważne imprezy. Czerń na sukience nosimy wybierając się do pracy, na kameralne spotkania ze znajomymi, do kina czy teatru czy do klubu. Zainspirowani styliści oraz projektanci mody stworzyli wiele modelów małej czarnej, przez co obecnie każda z kobiet znajdzie sukienkę w czarnym kolorze w dopasowanym dla siebie stylu oraz kroju.

Zalety posiadania małej czarnej w swojej szafie

Czerń to kolor, który genialnie uzupełnia się z bladą, jak i ciemną kobiecą karnacją. Między innymi ubrania wykonane w klasycznej czerni są przeznaczone dla każdej kobiety, która chce poczuć się modnie oraz elegancko. Małe czarne to sukienki, które sprytnie tuszują dodatkowe kilogramy. Czerń pozwala wizualnie wyszczuplić kobieca sylwetkę, dzięki czemu jest wybierana przez panie w różnych rozmiarach. Kolejna zaletą posiadania małej czarnej jest fakt, że czerń komponuje się praktycznie ze wszystkimi odcieniami oraz ich kolorami. To umożliwia łatwe dopasowanie dodatków oraz elementów kobiecej odzieży.